Yeni
Ana Sayfa » Etiket Arşivler: Türkiye Cumhuriyeti Hükumetlerinde Görev Yapmış Adalet Bakanları

Etiket Arşivler: Türkiye Cumhuriyeti Hükumetlerinde Görev Yapmış Adalet Bakanları

Abdulhamit Gül

Abdulhamit Gül, 65. Hükümet’te 19 Temmuz 2017 tarihinde yapılan kabine değişikliği ile Bekir Bozdağ’dan boşalan Adalet Bakanlığı görevine getirilmiştir. Temmuz 2018 tarihinde açıklanan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Kabinesi’nde Adalet Bakanlığı görevine devam etmiştir. Gül, 12 Mart 1977 tarihinde Gaziantep’in Nizip ilçesinde doğmuştur. Baba adı Cemil, anne adı Saliha’dır. Evli ve üç çocuk babasıdır. İlköğrenimini Cumhuriyet İlkokulu’nda tamamlamış, Nizip İmam Hatip Lisesi’nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Serbest avukatlık yapmıştır. Lise yıllarından itibaren çeşitli sivil toplum örgütlerinin farklı kademelerinde görev almıştır. Ankara’da serbest avukatlık yapmıştır. Yayın dünyasında çalışmaları da bulunan Gül’ün siyasi, güncel ve edebî konularda pek çok makale ve …

Devamını oku »

Türkiye Cumhuriyeti Hükûmetlerinde Görev Yapmış Adalet Bakanları

Türkiye Cumhuriyeti Hükumetlerinde Görev Yapmış Adalet Bakanlarının çoğunluğu hukuk fakültesi mezunudur ve kariyerlerini hukuk alanında yapmışlardır. Abdülhamit Gül, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur ve serbest avukatlık yapmıştır. 19 Temmuz 2017 tarihinde Adalet Bakanı olmuştur.  Bekir BOZDAĞ 25.11.2015-19.07.2017 tarihleri arasında görev yapmıştır.  Kenan İPEK 07.06.2015-25.11.2015 tarihleri arasında görev yapmıştır.  Bekir BOZDAĞ 26.12.2013-07.03.2015  tarihleri arasında görev yapmıştır.  Sadullah ERGİN 06.07.2011-26.12.2013  tarihleri arasında görev yapmıştır.  Ahmet KAHRAMAN 10.03.2011-06.07.2011 tarihleri arasında görev yapmıştır.     Sadullah ERGİN 01.05.2009-10.03.2011  tarihleri arasında görev yapmıştır.  Mehmet Ali ŞAHİN 29.08.2007-01.05.2009  tarihleri arasında görev yapmıştır.  Fahri KASIRGA 08.05.2007-29.08.2007  tarihleri arasında görev yapmıştır.  Cemil ÇİÇEK 18.11.2002-08.05.2007  tarihleri arasında görev yapmıştır.  Prof. Dr. Aysel ÇELİKEL05.08.2002-18.11.2002  tarihleri arasında görev yapmıştır.  Prof. Dr. Hikmet Sami TÜRK 28.05.1999-05.08.2002  …

Devamını oku »