Yeni
Ana Sayfa » Hukuk Fakülteleri » Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2000 – 2001 öğretim yılında faaliyete başlamıştır. Türk pozitif hukukunun yanı sıra evrensel hukuk ilkelerini ve karşılaştırmalı hukuku da bilen, en az bir yabancı dili çalışma dili olarak kullanabilme becerisine sahip, üstün nitelikli genç hukukçular yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi, hem Türk hukuku hem de uluslararası hukuk ve karşılaştırmalı hukuk sistemleri konusunda dünya standartlarında iddialı bir eğitim kurumu olmayı ölçü kabul etmektedir.

Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Erasmus programı çerçevesinde Avrupa’da hukuk fakülteleri ile ilişkiler kurmakta, sömestr itibarı ile öğrenci ve öğretim üyesi değişimleri gerçekleştirmektedir. Amerikan hukuk fakülteleri ile anlaşmalar yapmakta, öğrencilerin mesleki İngilizce dil deneyimlerinin arttırılmasını ve yabancı hukuku belirli ölçüde öğrenmelerini hedeflemektedir. Anlaşmalı olduğu hukuk fakültelerinde alınan derslere programlarında geçerlilik tanımakta, fakülte uluslararası hukuk eğitimine entegre edilmektedir. Öğrenciler dilerlerse Berlin Kampüsünde eğitimlerine devam edebilmektedir. Mezunlar, Avrupa ve Amerika’nın önde gelen hukuk fakültelerinde yüksek lisans ve doktora programlarına kabul edilmektedirler.

Bahçeşehir ile Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesi birçok alanda ortak çalışma yürütmektedir. İki üniversitenin hukuk fakülteleri arasında ortak araştırma, öğrenci değişimi, misafir akademisyen çalışmaları da bulunmaktadır. Ceza Muhakemesi Kanununun, Cumhuriyet Savcısı – Polis arasındaki ilişkiyi düzenleyen hükümleri ile Suç mağdurlarına tanınan hakların nasıl uygulandığına yönelik araştırmalar bu çalışmaların bir kısmını oluşturuyor. Çalışmalar kapsamında Prof. Dr. Feridun Yenisey, Harvard Üniversitesi’nde Türk Ceza Muhakemesi Hukuku üzerine konferanslar vermiştir. Aynı doğrultuda, Harvard’dan Prof. Phil Heyman da Bahçeşehir Üniversitesi’nde derslere katılıştır.

 

 

Bunu okudunuz mu?

İdam Türleri

Kurşuna Dizme: Klasik bir yöntem olan bu idam şeklini Afganistan, Beyaz Rusya, Etiyopya, Kuzey Kore, …

Hukuk Ansiklopedisi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et