Yeni
Ana Sayfa » Hukuk Fakülteleri » Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2008 yılında eğitim-öğretime başlamıştır. Fakülte kampüsü Taksim- Beyoğlu’ndadır.

Hukuk Fakültesi, modern yaşamın gereklerini doğru algılayacak, hukuksal kurum ve kuralları farklı boyutlarıyla yorumlayabilecek, hukuk devleti kurallarını ve Cumhuriyet’in temel ilkelerini benimseyerek karşılaşılan hukuksal sorunlara en uygun çözüm yollarını geliştirebilecek, ulusal hukuk sistemimizin yanı sıra, hukukun evrensel kurallarını özümsemiş, yurt içinde veya yurt dışında çeşitli alanlarda görev üstlenebilecek nitelikli hukukçular yetiştirmeyi amaçlayarak kurulmuştur.

Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi eğitim dili Türkçedir. İngilizce hazırlık eğitimi isteğe bağlıdır.

Fakültede 2020 yılı itibariyle beş profesör görev yapmaktadır. Öğrenci sayısının 1.500 civarında olduğu tahmin edilmektedir.

Fakültedeki eğitimin, teorik derslerin ve uygulamalı derslerin yanı sıra uluslararası ve ulusal düzeyde sempozyumlar, seminerler ve konferanslar gibi bilimsel toplantılar düzenlemekte, düzenlenen bilimsel toplantılarla, öğrenciler kariyerlerinin temelini oluşturacak düşünme metotlarını kazanmakta, iş hayatında faydasını görecek bağlantılar kurmaktadır.

Öğrenciler, ders dışı aktivitelere yönlendirilmekte, öğrenci kulüp faaliyetlerinin yanı sıra, adliyeler ve meslek örgütleriyle işbirliği yoluyla faaliyetler tertip edilmektedir.

Fakültenin dekanı Prof. Dr. Ali Necip ORTAN’dır. Fakülte kurulu, Prof. Dr. M. Fikret GEZGİN, Prof. Dr. Tekin MEMİŞ, Prof. Dr. İlhami SÖYLER, Doç. Dr. Ebru KARAMAN, Doç. Dr. Mete Özgür FALCIOĞLU, Dr. Öğr. Üyesi Kenan DÜLGER ve Dr. Öğr. Üyesi Mehmet BAĞCI’dan oluşmaktadır.

Beykent Üniversitesi, çift anadalı başarı ile tamamlayan öğrencilere o dala ait lisans diploması, yandal eğitimini başarı ile tamamlayan öğrencilere de o dal ile ilgili bir sertifika vermektedir.

Bunu okudunuz mu?

İdam Türleri

Kurşuna Dizme: Klasik bir yöntem olan bu idam şeklini Afganistan, Beyaz Rusya, Etiyopya, Kuzey Kore, …

Hukuk Ansiklopedisi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et