Yeni
Ana Sayfa » Hukuk Fakülteleri » Buenos Aires Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Buenos Aires Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Buenos Aires Üniversitesi Hukuk Fakültesi Buenos Aires şehrinde 1821 yılında  kurulmuştur. Buenos Aires Üniversitesi, (Universidad de Buenos AiresUBA) Arjantin’deki en büyük üniversitedir. Buenos Aires üniversitesinde yaklaşık 28.490 eğitimci ders vermektedir.

Üniversite ve bağlı fakülteler ücretsizdir ve dünyada ilk 300 üniversite arasında yer almaktadır. Dünyaca ünlü Kübalı devrimci Ernesto Che Guevera ve Arjantin’in şu ana kadar gelmiş başkanlarından 15’i bu üniversiteden mezun olmuştur. Okul 5 adet Nobel Ödülüne sahiptir.

Fakültenin temelleri, Medeni Hukuk çalışmaları yapan ve tanınmış bir hukukçu olan Dr. Manuel Antonio Castro başkanlığında 1815 yılında atılmıştır. Hukuk Fakültesinin kurulmasının ardından yeni mezunlara profesyonel bir eğitim sunulmuştur.

Türkiyeden İstanbul Medeniyet Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Buenos Aires Hukuk Fakültesi ile işbirliği geliştirme çalışmaları yapmaktadır.

Buenos Aires Hukuk Fakültesi, Arjantin Cumhuriyetinin hukuki birikiminin en eski merkezi ve en eski kurumlarından birisi olma özelliği taşımaktadır. Buenos Aires Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin kuruluşundan önce 1791’den itibaren Cordoba merkezde yapılan hukuki araştırmalar ve çalışmalar fakültenin kuruluşuna temel olmuştur.

 

Bunu okudunuz mu?

İdam Türleri

Kurşuna Dizme: Klasik bir yöntem olan bu idam şeklini Afganistan, Beyaz Rusya, Etiyopya, Kuzey Kore, …

Hukuk Ansiklopedisi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et