Yeni
Ana Sayfa » Hukukbook » Haluk Kabaalioğlu
Halûk KABAALİOĞLU
Halûk KABAALİOĞLU

Haluk Kabaalioğlu

Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirip önce New York’ta Columbia ve sonra Brüksel Üniversitelerinden yüksek lisans diplomaları almıştır.

Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu, Pensilvanya, Virginia ve Floransa Avrupa üniversitelerinde çalışmıştır. Yurt dışında 60’tan fazla üniversitede ders ve konferans vermiştir.


Kabaalioğlu, ABD’de SEALS Hukuk Fakülteleri Birliği Uluslararası Komisyonu üyesi seçilmiş, 2009-2015 yıllarında Avrupa Hukuk Fakülteleri Birliği (ELFA) Yönetim Kurulu Başkanlığı ve yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. ALS Amerikan Hukuk Fakülteleri Birliği yıllık genel kurul toplantılarına konuşmacı olarak davet edilen Kabaalioğlu, İktisadi Kalkınma Vakfı’nda 7 yıl başkanlık görevini yürütmüştür.

Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu ve Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesinde 15 yıl süreye dekanlık görevini yürütmüştür ve çok önemli bilimsel çalışmalara imza atmıştır.  Avrupa’da 92 hukuk fakültesi ile Erasmus anlaşması imzalayan Kabaalioğlu, Rusya’da Moskova, Ivanova, Samara ve Kazan Üniversiteleri, Çin’de Nankei, Beijing Foreign Studies, Renmin ve Schenzen’de Peking University Transnational Law School ile işbirliği anlaşmaları yapmıştır. Üniversitede Konfüçyüs Enstitüsü kurulmasını sağlamıştır. Dekanlığını yürüttüğü fakültenin mezunları Harvard, Columbia, Stanford, Duke üniversiteleri, Washington College of Law, Loyola gibi üniversitelerde yüksek lisans derecesi almış, bir bölümü New York Barosu sınavlarını kazanarak bu ülkede avukatlık yapmıştır. Yeditepe Üniversitesi Hukuk öğrencileri için Washington College of Law’da yaz okulları düzenlemiştir.

Bunu okudunuz mu?

Kadınların Çalışmasını Kocalarının İznine Bağlayan Hükmün İptali

Kadınların Çalışmasını Kocalarının İznine Bağlayan Hükmün İptali, Hatice Albayrak’ın İzmir 4. Sulh Hukuk Mahkemesinde açmış …