Ana Sayfa » Hukuk Sözlüğü » İbrahim Aycan

İbrahim Aycan

İbrahim Aycan 1976 yılında doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. İstanbul Barosuna kayıtlı serbest avukattır. Çeşitli eğitim kurumlarında iş hukuku, ticaret hukuku ve hukuk sosyolojisi dersleri verdi. Medya, reklam, iletişim ve eğitim alanlarında çalışmalarda bulundu. Hukuk Kültürü Grubu adıyla, hukuk, felsefe ve sanatı bir araya getiren kültürel faaliyetler yaptı. Yayınevlerine fikri katkıda bulundu, 150’nin üzerinde klasik eseri editör ve redaktör olarak yayına hazırladı. 2014 yılında, Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı’na bağlı arabulucu oldu. Baro komisyonlarında yer aldı ve 2009-2010 yıllarında Levent Adliyesi Bölge Temsilcisi olarak görev yaptı. 2017-2019 döneminde Hukuk Felsefesi ve Sosyolojisi Komisyonunda Genel Sekreterlik yaptı ve 2022 yılında komisyona başkan seçildi.

Açık Radyo’da Avukat Bahri Belen ile birlikte Hukukun Takvimi programını sundu.

2020-2022 döneminde Adalar Kent Konseyi Hukuk Çalışma Grubu Başkanlığını yürüttü. 2022 yılında Adalar Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeliğine seçidi.

Kafkasevi Sosyal ve Stratejik Araştırmalar MerkeziTürkiye Yazarlar SendikasıAvukatlar Sendikası ve İstanbul Kafkas Kültür Derneği üyesidir.

2022 yılından itibaren Ada Dostları Derneği başkanlığını yürütmektedir.

Toplumcu Düşünce ve Yeni Yaklaşımlar isimli web sitelerinde makaleleri yayınlanmaktadır.

2017 yılı sonunda kurmuş olduğu Hukuk Ansiklopedisi sitesini www.hukukbook.com adıyla yayınlamaktadır.

Yayınlanmış üç adet kitabı bulunmaktadır.

Bunu okudunuz mu?

Latince Deyimler

Latince Deyimler – Roma Hukuku A bene placito Memnun edilmiş birinden A bove ante, ab …