Ana Sayfa / İletişim
Hukuk Siteleri-Hukuk Ansiklopedisi

İletişim

İletişim Formu

Hukuk Ansiklopedisi, Hukukun tarihsel kaynaklarını, hukuk kültürüne hizmet eden hukuk bilimcilere ilişkin biyografileri, Dünyadan ve Türkiye’den Hukuk Fakültelerini, Hukuk Kurum ve Kuruluşlarını,Sivil Toplum Kuruluşlarını, Dernekleri, Vakıfları, Hukuk Kitaplarını, Hukuk Dergilerini, Hukuk Felsefesi ve Sosyolojisine ait kavramları  çalışma alanı olarak benimser.

Üniversitelerin Hukuk Fakülteleri ve bu fakültelerde görev alarak hukuka ve hukuk kültürüne hizmet eden akademisyenler, içtihatların oluşumunu sağlayan önemli yargıçlar, mahkemelerin vermiş olduğu önemli kararlar ansiklopedide yer alır.

Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, TBMM, Ulusal Yargı Kurumları, İnsan Hakları Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi ve diğer yargı kurumlarının oluşturduğu yerel ve evrensel hukuk normları, içtihatlar ve mevzuat ansiklopedide yer almaktadır. İnsan hakları belgeleri, çocuk hakları, kadın hakları, hayvan hakları, doğa ve çevreye ilişkin evrensel normları içeren uluslararası belgeler ansiklopedide yer almaktadır.

Sitede yer alan sayfalarla ilgili görüşlerinizi ve şikayetlerinizi iletmek, önerilerde bulunmak, ansiklopedik bilgiler içeren yazılarınızı yayımlanmak üzere göndermek için formu doldurunuz.

Site editörlerine info@hukukbook.com adresine e-mail göndererek ve sosyal medya hesaplarından yazarak da ulaşabilirsiniz.