Yeni
Ana Sayfa » Dergiler » İndigo Dergisi
İndigo Dergisi

İndigo Dergisi

İndigo Dergisi, 2005 yılından beri yayın hayatında olan, bağımsız ve tarafsız yayıncılık anlayışını benimsemiş olan yayın kuruluşudur. Derginin yayınları, felsefe, çevre, bilim, teknoloji, kültür, sanat, edebiyat ve politika  alanında yoğunlaşmaktadır. Tiyatro, sinema ve kitaplar önemli başlıklar içermektedir.  

İndigo Dergisi, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi‘ni benimsemekte ve yayın içeriğinde bu bildiriyi göz önünde bulunduracağını beyan etmektedir. Bu çerçevede; herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne saygılı olmayı taahhüt etmektedir. Dergi, yayınladığı haber ve yazı içeriklerinde bu bildiriyi göz önüne almaktadır.

İndigo Dergisinin internet sitesinde, 130’un üstünde sayı ve binlerce yazı yayınlanmış, her sayıda özel konular irdelenmiştir.  Derginin arşiv sayfaları tüm kullanıcılara açık şekilde internet sitesinden yayınlanmakta, internet yayıncılığında önemli bir boşluğu doldurmaktadır.

Dergi, herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini oluşumun parçası değildir ve köşe yazarlarının yazılarının kendi özgür düşünceleri olmasını esas almaktadır.

İndigo Dergisi, kendisini aynı zamanda bir düşünce kuruluşu olarak nitelendirmekte; amacını, gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturmak sureti ile farkındalık yaratmak olarak açıklamaktadır. Temel değerleri, dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır.

İndigo Dergisi, yayıncılık ve gazetecilik sorumluluğunu benimsemekte, iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı saymakta; Basın Konseyi tarafından oluşturulan Basın Meslek İlkeleri‘ne uymayı taahhüt etmektedir. İndigo Dergisi aynı zamanda, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından oluşturulan Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi‘ni benimsemekte, yayınlarında bu bildirgeyi gözeteceğini ilan etmektedir.

İndigo Dergisinde Yayınlanan Yazıların Kategorileri

Advertorial

Alternatif Tıp

Araştırma

Arşiv

Astroloji

Beslenme

Bilim

Teknoloji

Araştırma

Çevre

Cinsellik

Çocuk

Deneme

Dış Politika

Dünya

Eğitim

Ekonomi

English

Etkinlik

Ezoterizm

Foto

Gezi Seyahat

Gündem

Hukuk

İlişkiler

İz Bırakanlar

Kadın

Kapak

Kişisel Gelişim

Kitap

Kritik

Kültür Sanat

Tiyatro

Medya

Moda

Müzik

Parapsikoloji

Politika

Psikoloji

Resim

Röportajlar

Ruhsal

Sağlık

Sektör

Sinema

Sosyal Medya

Sosyal Sorumluluk

Spor

Tarih

Tasavvuf

İstanbul

Türkiye

Video

Yaşam

iletişim - İndigo Dergisi

E-posta
editor@indigodergisi.com

Adres
İNDİGO DERGİSİ
Bağdat Caddesi No.532 Kadıköy İstanbul

Reklam iletişim
ads@indigodergisi.com

Künye

İmtiyaz Sahibi
Genel Yayın Yönetmeni
Mehmet Karaarslan

Yazı İşleri Müdürü
Hale Karaarslan

Yönetici Editör
Özgür Teker
ozgur@indigodergisi.com

Kuruluş: 01 Ekim 2005

Bunu okudunuz mu?

İdam Türleri

Kurşuna Dizme: Klasik bir yöntem olan bu idam şeklini Afganistan, Beyaz Rusya, Etiyopya, Kuzey Kore, …

Hukuk Ansiklopedisi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et