Yeni
Ana Sayfa » Hukuk Fakülteleri » İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi
İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi

İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi

İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Prof. Dr. Tayfun AKGÜNER’ in kurucu dekanlığında eğitimine başlamıştır. Fakülte, kamu hukuku ve özel hukuk alanında lisansüstü (yüksek lisans ve doktora) eğitimine 2003 yılında başlamıştır.

Fakültenin dekanlığını 2004 yılına kadar sürdüren Prof. Dr. Tayfun AKGÜNER’ den sonra, dekanlık görevine atanan Prof. Dr. Atilla ALTOP, 2005-2006 akademik yılına kadar görevine devam etmiştir. 2005-2006 akademik yılında Dekanlık görevine başlayan Prof. Dr. İlhan ULUSAN 2008-2009 akademik yılının sonuna kadar görevine devam etmiş ve son olarak  2009-2010 akademik yılında bu göreve Prof. Dr. Bahri ÖZTÜRK atanmıştır.

1999-2000 Eğitim Öğretim Yılında 118 lisans öğrencisi ile eğitim öğretim hayatına başlayan Fakülte, 2002-2003 akademik yılında ilk mezunlarını vermiştir. 2012-2013 akademik yılında 905 öğrencisi bulunmaktadır. 2015-2016 akademik yılı itibariyle 1200 öğrencisi ve akademik kadrosuyla faaliyetini sürdürmektedir.,

Kampüs ve Akademik Faaliyet

Fakülte, İstanbul Kültür Üniversitesinin üç büyük yerleşkesinden biri olan Şirinevler Yerleşkesinde bulunmaktadır. Şirinevler Yerleşkeside, Adalet Meslek Yüksekokulu bünyesinde önlisans, Hukuk Fakültesi bünyesinde lisans ve Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde ise yüksek lisans ve doktora eğitimleri verilmektedir.

İstanbul Kültür Üniversitesi, Hukuk Fakülteleri arasında doktora programı yürütmeye YÖK tarafından yetkili kılınmış ilk vakıf üniversitesidir.

İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Almanya, Avusturya olmak üzere çeşitli Avrupa ülkeleri hukuk fakülteleri ile akademik ilişkiler kurmuş ve düzenlenen ulusal ve uluslararası kongreler, sempozyumlar, bilimsel toplantılar düzenlemiştir.

Fakülte, teori ve uygulamaya yönelik yeterli bilgi birikimine sahip donanımlı hukukçular yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Bunu okudunuz mu?

İdam Türleri

Kurşuna Dizme: Klasik bir yöntem olan bu idam şeklini Afganistan, Beyaz Rusya, Etiyopya, Kuzey Kore, …

Hukuk Ansiklopedisi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et