Yeni
Ana Sayfa » Hukukbook » Kariyer Hukuk Derneği
Kariyer Hukuk Derneği

Kariyer Hukuk Derneği

Kariyer Hukuk Derneği; hukukun üstünlüğünü benimsemiş, akademik gelişime değer veren, 7 hukuk fakültesi öğrencisi tarafından 24 Ağustos 2015 tarihinde kurulmuştur.

Kariyer Hukuk Derneği Yönetimi

Dernek Yönetiminde; Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesinden Ebrar Efkan Bilgiç Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı, Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesinden Cankat Şir Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden Sedat Tarlacı Başkan Yardımcısı ve ​​​​​​​İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hasan Genç Başkan Yardımcısı olarak bulunmaktadır.

Kariyer Hukuk Derneğinin Amacı ve Misyonu

Dernek, yaptığı çalışmalarla Türkiye’nin siyasi olmayan ve bağımsız en büyük hukuk derneği olmayı hedeflemiştir. Dernek, hukuk fakültesi öğrencilerinin ve mezunlarının akademik alanda kendilerini geliştirebilmelerini, okul ve iş hayatı arasında bir köprü oluşturabilmelerini, mesleki dayanışmayı ve hukuk bilincini artırabilmeleri sağlama amacıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. Derneğin düzenlediği etkinlikler, çalışmalar ve organizasyonlarda herhangi bir ayrım gütmeden bütün hukuk camiasına hitap edebilmek ve bu camianın bütün mensupları arasında aidiyet duygusunu geliştirmek için çalışmalarına ve projelerine profesyonel biçimde devam etmektedir.

Kariyer Hukuk Derneği, hukuk okulu eğitimleri, hukuk bürosu gezileri, panel ve konferanslar, interaktif eğitimler ve çeşitli projeler yürütmektedir. Üyeler, hukuk okulu eğitimleri ile alanında uzman ofislerin, o alandaki deneyim ve tecrübelerini anlattığı örnek dava ve teorik altyapı ile buluşmuş pratik deneyimlerin iletildiği bir eğitim alma fırsatını yakalamaktadır. Dernek üyeleri, Hukuk büro gezileri ile özellikle staja ve işe alım süreçleri ile ilgili olarak İnsan Kaynakları ile görüşerek, imkanlar ve koşullar hakkında bilgi sahibi olabilmektedir.  Dernek, yaklaşık 200 civarındaki hukuk bürosu ve alanında öne çıkmış avukatlardan oluşturulan network ağını genç hukukçuların kendilerini geliştirmesi için fırsat olarak sunmaktadır.

Derneğin 3. Yıl Kutlaması 22 Eylül 2018 tarihinde yapılmıştır
Derneğin Faaliyetleri 

Kariyer Hukuk Derneği, 2015-2016 yıllarında, Türkiye’de bir ilk olarak futbolcu, menajer, gazeteci, hukukçu ve teknik direktörleri bir araya getirerek 400 kişiden fazla katılımcılı Spor Hukuku Konferansını gerçekleştirmiş; 800 kişiyi aşan katılımla Liderler Zirvesi’ni gerçekleştirmiştir.

Kariyer Hukuk Derneği, Türkiye’de ilk defa Ulusal Çapta Kurgusal Ceza Davası Yarışması düzenlemiştir.

Av. Gönenç Gürkaynak, Dr. Murat Önok ve Prof.Dr. Duygun Yarsuvat derneğin 2016 yılında düzenlediği Liderler Zirvesinde

2016-2017 yıllarında, Gelenekselleşmiş Spor Hukuku ve Liderler Zirvesi konferanslarını tekrarlamış, güncel Anayasa Değişikliği ile ilgili paneller düzenlemiş, Hukuk Okulu Eğitimlerini başlatmıştır.

Dernek, ulusal çapta Model United Nations Moot Court’lar, Avukatlık Kampları ile Legal English Kamplarıyla işbirlikleri ve partnerlik anlaşmaları yapmıştır.

Kariyer Hukuk Derneği, 2017-2018 yıllarında,36 farklı organizasyon gerçekleştirmiş, Hukuk Okulu,5 Çayı ve Akademiler kapsamında alanında uzman ofislerde 21 farklı akademik eğitim gerçekleştirmiştir. Butik ofisler ve Legal 500’de yer alan global ofislere ziyaretler gerçekleştirilmiş, üyelerine staj imkanı sağlamıştır.

Dernek, ‘’Hukuk ve Sanat’’ ve ‘’Toplumda Kadının Sesi’’ olmak üzere iki büyük zirve düzenlemiştir.

Yrd.Doç.Dr.Ural Aküzüm, Av.Fethi Pekin, Av.Mehmet Gün ve Av.Ahmed Pekin derneğin onursal üyesidir.

Kariyer Hukuk Derneği İletişim Bilgileri

Adres Bilgilerimiz

Altıntepe Mah. İStasyon Yolu Sok. N0: 3/31 MALTEPE/İSTANBUL

Telefon  : +90 (507) 8295297

Email   :  info@kariyerhukukdernegi.org

www.kariyerhukukdernegi.org

Instagram & Twitter: KariyerHukuk

Bunu okudunuz mu?

İdam Türleri

Kurşuna Dizme: Klasik bir yöntem olan bu idam şeklini Afganistan, Beyaz Rusya, Etiyopya, Kuzey Kore, …

Hukuk Ansiklopedisi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et