Ana Sayfa » Etiket Arşivler: Önceki Adalet Bakanları

Etiket Arşivler: Önceki Adalet Bakanları

Türkiye Cumhuriyetinde Görev Yapmış Adalet Bakanları

Türkiye Cumhuriyetinde Görev Yapmış Adalet Bakanları Türkiye Cumhuriyeti Hükümetlerinde Görev Yapmış Adalet Bakanlarının çoğunluğu hukuk fakültesi mezunudur ve kariyerlerini hukuk alanında yapmışlardır. Abdülhamit Gül, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur ve serbest avukatlık yapmıştır. 19 Temmuz 2017 tarihinde Adalet Bakanı olmuştur.  Bekir BOZDAĞ 25.11.2015-19.07.2017 tarihleri arasında görev yapmıştır.  Kenan İPEK 07.06.2015-25.11.2015 tarihleri arasında görev yapmıştır.  Bekir BOZDAĞ 26.12.2013-07.03.2015  tarihleri arasında görev yapmıştır.  Sadullah ERGİN 06.07.2011-26.12.2013  tarihleri arasında görev yapmıştır.  Ahmet KAHRAMAN 10.03.2011-06.07.2011 tarihleri arasında görev yapmıştır.     Sadullah ERGİN 01.05.2009-10.03.2011  tarihleri arasında görev yapmıştır.  Mehmet Ali ŞAHİN 29.08.2007-01.05.2009  tarihleri arasında görev yapmıştır.  Fahri KASIRGA 08.05.2007-29.08.2007  tarihleri arasında görev yapmıştır.  Cemil ÇİÇEK 18.11.2002-08.05.2007  tarihleri arasında görev yapmıştır.  Prof. Dr. Aysel ÇELİKEL05.08.2002-18.11.2002  tarihleri arasında görev …

Devamını oku »