Yeni
Ana Sayfa » Dergiler » Temâşâ Felsefe Dergisi

Temâşâ Felsefe Dergisi

Temâşâ Felsefe Dergisi, Erciyes Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü tarafından çıkarılan hakemli bir dergidir. Dergi, altı ayda bir Temmuz ve Ocak aylarında yayınlanmaktadır. Derginin imtiyaz sahibi ve editörü fakülte adına Prof. Dr. Arslan TOPAKKAYA’dır.

Temâşâ Dergisi, yayınlanmaya başladığı tarihten ve birinci sayıdan itibaren Philosopher’s Index tarafından taranmaya başlanmış olan akademik yayınlardandır.  Dergi, yayın dünyasına atıldığı günden itibaren kısa süre içerisinde felsefe dergileri arasında kendisine saygın bir yer edinmiştir.

Temâşâ Felsefe Dergisi 7. Sayı Kapağı

Derginin Danışma Kurulunda, Prof. Dr. Karsten Harries, Prof. Dr. Thomas Sheehan, Prof. Dr. Richard Polt, Prof. Dr. Ali Osman Gündoğan, Prof. Dr. Harun Tepe, Prof. Dr. Veli Urhan, Prof. Dr. Celal Türer, Prof. Dr. Taşkıner Ketenci, Prof. Dr. Ahmet Cevizci, Prof. Dr. Hans-Helmuth Gander ve Doç. Dr. Ali Utku yer almaktadır.

Temâşâ Dergisinin Yayın Kurulu, Prof. Dr. Arslan TOPAKKAYA, Doç. Dr. Mehmet Kasım ÖZGEN, Dr. Öğr. Üyesi. Sinan KILIÇ, Dr. Öğr. Üyesi. E. Erman RUTLİ, Dr. Öğr. Üyesi Haluk AŞAR ve Dr. Sedat DOĞAN’dan oluşmaktadır.

Dergide Yayınlanacak Yazılar Hakkında İlkeler 

Hakemli bir dergi olan Temâşâ Felsefe Dergisi yılda iki sayı olarak yayımlanmakta ve gönderilen yazılar, daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış ve hâlihazırda yayımlanmak üzere sunulmamış olmak zorundadır. Dergiye gönderilen yazıların değerlendirme süreci hakemli dergilere özgü yöntemlerle belirlenmekte, yazılar şekil ve içerik yönünden dergi editöryası tarafından ön incelemeye tabi tutulmaktadır. Yazılar, alanında uzman iki hakeme gönderilmekte, hakem görüşlerinin çelişik olması durumunda üçüncü hakem görüşüne başvurulmaktadır. Hakemlerden gelen raporlar doğrultusunda çalışmalara ait karar, kısaca kabul, düzeltmesi sonrası kabul, düzeltme sonrası değerlendirme veya red şeklinde yazarlara bildirilmektedir.

Yayınlanan yazılar için yazarlara telif ücretine mukabil 2 adet dergi gönderilmekte, yayınlanmayan yazılar geri gönderilmemekte ve yazarlara bilgi verilmektedir. Yazılar, özgün makale, çeviri ve ya değerlendirme türünde olmak zorundadır.

Temâşâ Felsefe Dergisi Eski Sayıları
Sayı :1    Haziran 2014 Sayı :2    Ocak 2015 Sayı :3    Temmuz 2015 Sayı :4    Ocak 2016 Sayı :5    Temmuz 2016
Temâşâ Felsefe Dergisi İletişim Bilgileri 

Yazışma Adres: Erciyes Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Melikgazi, Kayseri

Eposta                  :temasa@gmail.com.tr

Tel                         :+90352 437 9342

Fax                        :+90352 437 9343

Bunu okudunuz mu?

İdam Türleri

Kurşuna Dizme: Klasik bir yöntem olan bu idam şeklini Afganistan, Beyaz Rusya, Etiyopya, Kuzey Kore, …

Hukuk Ansiklopedisi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et