Yeni
Ana Sayfa » Hukukbook » Türkiye Avukatları Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı
Türkiye Barolar Birliği

Türkiye Avukatları Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı

Türkiye Avukatları Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı(Türavak), 22 Nisan 2000 tarihinde resmi işlemleri tamamlanarak kurulmuştur. Vakıf girişimi, 1997 yılında 26 kurucu Mütevelli Heyet Üyesinin kuruluş çalışmalarına dönük çalışmaları ile başlanmıştır.

Türkiye Avukatları Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı; Türkiye Barolarına kayıtlı Avukatların mesleki, sosyal, kültürel, ekonomik ve sağlık ihtiyaçlarının karşılanması, sosyal yardım ve dayanışmalarına katkıda bulunmak ve bu amaçları gerçekleştirmeye özgülenecek kaynak yaratmak amacıyla kurulmuştur.

Türkiye Avukatları Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfının Misyonu

Barolara kayıtlı tüm Avukatların mesleki onurunun ve haklarının korunup geliştirilmesini, onların ekonomik-sosyal, kültürel ve mesleki gereksinmelerinin karşılanmasına katkıda bulunulmasını, hukuk politikaları oluşturulması ve bunların hayata geçirilmesi için her türlü çalışmalar yapmak suretiyle Avukatlar arasında iş birliği ve dayanışmayı sağlamak, avukatların; kendine güvenen, donanımlı, sosyal sorumluluk bilinci gelişmiş, öğrenme ve gelişime açık, yeteneklerini adalete ve adaletin gerçekleşmesine yardımda kullanabilecekleri gelişime katkı yapacak yardım ve faaliyetler yapmaktır.

Türkiye Avukatları Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfının Vizyonu; Avukatların ve avukatlık mesleğinin geleceğe yönelik beklenti ve özlemlerinin; gelecekte bugünden daha iyi olması ve yaşayacakları geleceğin koşullarına uygun olarak yetişmelerinin ve o şekilde mesleklerini yapmalarının şartlarını hazırlamaya katkı için, çözülemeyen meslek sorunlarının çözülmesi, avukatların ulaşamadıkları sosyal ve ekonomik imkanlara ulaşmalarına imkan sağlayan, büyüme ve gelişmenin önündeki engellerin kaldırılmasını hedefleyen demokratik çoğulculuk anlayışı içinde, evrensel değerlere sahip, Atatürk ilkelerine bağlı, demokratik, laik, çağdaş bir Vakıf yapısıyla hizmet edebilme yoludur.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Vakfın organları; Mütevelli Heyet, Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulundan oluşmaktadır.

Vakfın Merkezi Ankara’dır.

Mütevelli Heyet

Vakıf Kurucuları ile Avukatlık Kanunu hükümlerine göre seçilecek Türk Barolar Birliği Başkanı ile Barolar Birliği Yönetim, Disiplin ve Denetim Kurulu üyelerinden oluşur. T.B.Birliği Başkanı, Disiplin ve Denetim Kurulları Üyelerinin Mütevelli Heyetteki görevleri anılan Kurullardaki görev süreleriyle sınırlıdır.

Yönetim Kurulu

Mütevelli Heyet tarafından Barolara kayıtlı Avukatlar arasından iki yıl için seçilecek 7 asil, 7 yedek üyeden meydana gelir. Bu Kurul ilk toplantısında kendi aralarından bir başkan, başkan yardımcısı, sekreter ve sayman seçer.

Denetim Kurulu

 Mütevelli Heyet tarafından Barolara kayıtlı Avukatlar arasından iki yıllık süre için seçilen 2 asil, 2 yedek üyeden oluşur.

Vakfın Kurucuları

1- Av. Eralp Özgen
2- Av. Burhan Karaçelik
3- Av.Hüseyin Erkenci
4- Av.Özdemir Özok
5- Av.Sadık Erdoğan
6- Av.Sabri Kurt
7- Av.Emine Yıldız Bağatur
8- Av.Zeki Ekmen
9- Av.Ayşenur Bahçekapılı
10- Av.Kazım Kolcuoğlu
11- Av. Şefik Kircı
12- Av. Mustafa Ayhan Erol
13- Av.Ömer Dedeoğlu
14- Av.Tuncer Yılmaz
15- Av.Mehmet Erdoğan Saruhanoğlu
16- Av.Pınar Çıtakoğlu
17- Av.Zafer Merzifonluoğlu
18- Av. Mustafa Çavuş
19- Av. Mustafa Kemal Hakimoğlu
20- Av. Mehmet Say
21- Av.Aydın Gürel
22- Av.İsmail İnan
23- Av.Çetin Doğan Çimen
24- Av.Mehmet Hadimi Yakupoğlu
25- Av.Salih Akgül
26-Av.Hüseyin Öğüşlü

İletişim: Oğuzlar Mah. Av. Özdemir Özok Sokak (Eski 1366. Sk.) No:3 Kat:1 06520

Balgat/ANKARA|TEL : (0312) 287 74 65 / (0312) 292 59 00-99233| FAX : (0 312) 287 74 66

http://www.turavak.org.tr/iletisim.html     http://www.turavaksigorta.com/ http://www.turavakuzem.com/

Bunu okudunuz mu?

Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi Uyum Yasaları KHK Yetki Kanunu

Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi Uyum Yasaları KHK Yetki Kanunu, 6771 Sayılı Kanunla Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Yapılan …

Hukuk Ansiklopedisi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin